Japonsko

Japonsko 2014 (léto)

Svátek Tanabata
Z letního Japonska tentokrát jen velice krátký fotoreport.

Japonsko 2014 (jaro)

Horké prameny na zasněžené náhorn plošině Hachimantai
Do Japonska letos dolétám tak, abych stihl bizarní festival Kanamara, o kterém jsem slyšel už mnoho, ale nikdy jsem neměl příležitost se na něj zastavit. Po skončení povinností pak odlétám do Akity na severním Honshū, kde se setkávám s kamarády, půjčujeme auto a vyrážíme ještě před začátkem turistické sezóny na krátký průzkum regionu Tōhoku. Okolnosti mě pak nutí pokračovat dál na Hokkaidō, čehož využívám k návštěvě Hakodate, Otaru a Sappora.

Japonsko 2013 (léto)

Pláž Maehama na ostrově Miyako
Letní cesta do Japonska už se stala tradicí. Kam vyrazit za odpočinkem letos? Rozhoduju se pro ostrovy někdejšího království Ryūkyū. Nejprve Okinawa, pak menší ostrůvky Ishigaki, Taketomi, Iriomote a Miyako.

Japonsko 2013 (jaro)

Návštěva restaurace Chayamachi

Na jaře 2013 se vydávám do Japonska znovu. Tato cesta byla význačná tím, že mi přinesla spoustu skvělých gurmánských zážitků. Všemožné ochutnávky každý večer byly završeny ve vyhlášené restauraci s japonským hovězím wagyū. Zápisky z této cesty se tedy navštívenými místy zabývají jen okrajově, hlavním zaměřením je tentokrát dokumentace japonské kuchyně.

Japonsko 2012

Racek v Matsushimském zálivu

I v roce 2012 jsem se dostal do Japonska. Většinu času jsem strávil na místech, která už jsem znal a psal jsem o nich, některá pro mě však byla nová. Na Honshū jsem nově navštívil nově dokončenou věž Tokyo Sky Tree, chrámy a Velkého Buddhu v Kamakuře, zahradu Yoshikien v Naře či most Kintaikyō v Iwakuni. Úplně nová pro mě však byla návštěva ostrova Kyūshū, který mě okouzlil, takže doufám, že se tam vrátím a strávím tam více času. Po dlouhé době jsem se podíval znovu na ohňostroje v Toyohashi nebo do fascinující svatyně Fushimi Inari Taisha. Měsíční pobyt v červenci krátce po státnicích byl pro mě určitě jedním z nejpříjemnějších období tohoto roku.

Japonsko 2011

Výhled z Ōsackého hradu
Studiu japonštiny a japonských reálií jsem se rozhodl dále věnovat, pokračuju v něm úspěšně dodnes. Letos, v létě 2011, jsem se do Japonska dostal podruhé, tentokrát napůl pracovně, napůl soukromě. Japonsko mám stále velice rád pro jeho krásnou přírodu, spoustu kulturních památek, chutné jídlo i milé lidi a doufám, že v následujících letech se do něj podívám znova, už jen kvůli spoustě svých japonských přátel a také kvůli tomu, že je tam spoustu míst, které bych ještě chtěl navštívit.

Japonsko 2008

Hrad Matsumoto

Japonsko. Země ve východní Asii, která mě od mého dětství fascinovala tak, že jsem se ve svých patnácti letech začal učit její jazyk. Přestože je japonština velice komplikovaná, dodnes je to pro mě můj nejoblíbenější cizí jazyk. Japonsko jsem od té doby chtěl navštívit, což se mi poprvé povedlo v osmnácti letech, kdy jsem se vydal na jazykovou školu ve městě Okazaki. Kromě toho že jsem si zakusil i bydlení v japonské rodině, jsem během pobytu navštívil spoustu míst od Hiroshimy v západním Japonsku, až po ostrůvky jako Rebun a Rishiri u samotného nejsevernějšího cípu Japonska, nedaleko ruského Sachalinu.

 • připravuje se

Jezero v NP Shiretoko na ostrově Hokkaidō

This entry was posted in Cestování, Japonsko, Přehled zemí. Bookmark the permalink.

3 Responses to Japonsko

 1. Lukáš says:

  Ahoj.
  Chcel by som sa informovať, akým spôsobom je najvýhodnejšie cestovanie po Japonsku. Mám v úmysle navštíviť Tokyo, Fuji – Kawaguchi-ko, Kyoto, Nara, Osaka, Himeji, Hiroshima. V japonsku budem 9 dní, takže pripadá do úvahy JR Pass, ale čítal som, že sa oplatí cestovať aj nočnými autobusmi (vraj sú pohodlné a človek ušetrí za nocľah). Viete mi napísať Vaše skúsenosti, odporúčania…? Ďakujem.
  Lukáš

  • zennie says:

   Ahoj, noční autobusy fungují a vyjdou určitě levněji než vlaky (a ještě člověk může při vhodném časování ušetřit za noclehy), za pohodlné bych je osobně opravdu neoznačil. Záleží samozřejmě na tvé komfortní zóně, ale za sebe bych rozhodně preferoval koupi JR Passu a užil si cestování skvělými japonskými vlaky. Akorát do oblasti Kawaguchiko budeš stejně muset busem.

 2. Pingback: Letíte do Japonska? Tady je pár našich tipů | Zaletsi.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>