Čína

Čína 2014/2015

I v roce 2014 mířím znovu do Číny. Tentokrát na dobu neznámou, ale s největší pravděpodobností to bude rok (s několika výjezdy mimo). Mou základnou je město Fuzhou, kde trávím většinu času, ale ve volném čase mezi studiem a prací vyjíždím ven a objevuju jihovýchodní Čínu, region, který mi byl doteď relativně neznámý.

Cestování:

Září 2014 (Nanjing)

Výhled ze Sun Yatsenovy pamětní síně v Nanjingu

Říjen 2014 (provincie Anhui, Jiangxi)

Výstup na vrchol Tiandufeng v národním parku Huangshan

Listopad 2014 (provincie Fujian, Jiangxi)

Opevněná stavení tulou

Leden 2015 (Chongqing)

Výhled na Chongqing z hory Nanshan

Únor 2015 (provincie Sichuan)

Vodopády Nuorilang v národním parku Jiuzhaigou

Únor 2015 (provincie Gansu)

Barevné hory nedaleko města Zhangye

Únor 2015 (autonomní oblast Xinjiang – Ujgursko)

Hrobka Apaka Hoji v Kashgaru

Život ve Fuzhou

 • připravuje se

Čína 2013

Velice brzo poté, co jsem z Číny kvůli šílenostem okolo Jarních svátků zmizel na Taiwan (a následně do Macaa, Hong Kongu, Singapuru, Malajsie, Indonésie, Jižní Koreje, Japonska a znovu Hong Kongu), se mi po Číně začalo znovu stýskat, takže jsem se během pobytu v Indonésii rozhodl ještě do Číny vrátit. Vyřízení víza mě sice dost zdrželo, ale přesto mi zbylo dostatek času na to, abych nejen navštívil své staré dobré známé, ale i poznal něco nového, konkrétně Guangzhou, přírodní oblast Tianhetan a něco málo z provincie Hunan.

Národní park Wulingyuan

Čína 2012/2013

V Číně jsem strávil šest měsíců od srpna 2012 do února 2013. Částečně studijně, částečně cestování. Zápisky jsou rozděleny po měsících.

Cestování:

Srpen

Jiankou - divoká zeď

Září

Centrum pro chov pand na předměst Chengdu

Říjen

Stopem po nebezpečné Sichuan-Tibet highway

Listopad

Stopem po nebezpečné Sichuan-Tibet highway

Prosinec

Čajové uměn v městečku Ciqikou

Leden

Ledový festival v Harbinu

Únor

Rýžové terasy Yuanyang

V Číně nacestováno celkově zhruba 28 000 kilometrů:

 • 10 500 km vlaky
 • 5 200 km autobusy
 • 1 300 km najatými terénními vozidly
 • 11 000 km letadly
 • nejsou počítány kratší přesuny, MHD a podobně, což by taky možná na nějakou tisícovku kilometrů vydalo

Studijní záležitosti:

Život v Guiyangu:

 • připravuje se
This entry was posted in Čína, Přehled zemí. Bookmark the permalink.

5 Responses to Čína

 1. Pingback: Průvodce • Re: Čína - Letenka.Me

 2. http://www./ says:

  Melony PackineauFebruary 7, 2012*There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.tera gold

 3. De woorden van een gelovig mens. Mijn geloof heb ik van Muhammad (vrede zij met hem) en mijn kracht heb ik van Ali.Moge Allah hem prijzen.

 4. Hello, Roger I have recived your sincere mail, We(my wife, two child) were delighted with your mail, pictures, and your good sentence.Did you finished Honam Jeongmak ridge?I congratulate your perfect hiking.I wish your safety hiking in Geumnam Ridge. my family do so. Good luck!!

 5. may be rejected or your account may…be banned after earning few dollars.be working and keep earning: you will not notice any income in initial stage, but believe me, after 2/3 months of your adsense approval you will surely notice increment in your online income if you follow…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>