Ukrajina

Ukrajina 2013/14

Potřetí se na Ukrajinu dostávám na přelomu roku 2013 a 2014. Z ČR jedeme dvěma auty do Zakarpatské oblasti, kde v malebné zasněžené krajině trávíme několik dní včetně Silvestra. Polovina výpravy poté pokračuje dále do Kyjeva, kde vrcholí nepokoje Euromajdan, a na celodenní výlet do Černobylské zóny.

Zakarpatský venkov

Nepokoje v Kyjevě

Černobyl

Ukrajina 2012

Monument rusko-ukrajinského přátelství
Podruhé se na Ukrajinu dostávám jen velice krátce a neplánovaně. Z krátkého přestupu na letu s dnes už neexistujícím Aerosvitem do Číny se stává celodenní volno. A jelikož trčet celý den na kyjevském letišti je hloupost, obzvláště když je v blízkosti město, které se mi před dvěma lety velice líbilo, volba programu je jasná.

Ukrajina 2010

Národní park Karadag

V září 2010 poprvé vyjíždím na Ukrajinu. Po zemi přes Košice a Užhorod dojíždíme do Oděsy, kde trávíme den, než se přesouváme dále na Krym. Na Krymu trávíme asi 10 dní, jak odpočinkem, tak i výlety. Poté míříme vlakem do Kyjeva, kde trávíme jednu noc, než odletíme domů do ČR.

  • připravuje se
This entry was posted in Cestování, Přehled zemí, Ukrajina. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>