Noční trhy v Taichungu

Repost z fóra asiantitulky.cz

Každý den je nejlépe završit jídlem, k tomuto účelu jsme vyjeli autem do města Taichung (Taichong, Taizhong …) vzdáleného asi 20 km. Po městech Taipei a Kaohsiung je to třetí největší město na ostrově. Má prý vyhlášený noční trh (já vím, že už jste tohle někde slyšeli…). No a konečně jsem viděl nějaký opravdu rušný trh.

Večerní Taichung

Na okraji trhu. Lidí je na silnici hodně a aut taky :)

KFC Made in China? Evidentně. Škoda, že nemám stánek vyfocený zepředu, to vypadalo ještě "věrněji".

Příchod na trh

A už je tu první "pochoutka".

V uvozovkách proto, že tohle zrovna asi pochoutkou nazvat nemůžu :D

Jedná se o hmotu, která vzniká rozvařováním rýže ve vepřové (v tomto případě) nebo hovězí krvi do té doby, než z toho bude tuhá hmota. Pak se to ještě v něčem obalí a dobrou chuť. No opravdu to nechutnalo nijak valně ;)

"Blood cake"

Jdeme dál

Ovoce obalené v cukrové hmotě a polité čokoládou

Stánky na trhu

Lidí přibývá...

"Obyčejné" smažené maso. Člověk si vybere maso, nechá se usmažit, pak jej obsluha stánku takto "nastříhá" na kousky a posype kořením. Bohužel se v tom nechávají kosti, což bylo zaprvé trochu nezvyk, zadruhé trochu nepříjemné, když to člověk žvýká po cestě na trhu a nemá kam vyhodit.

Trh

Vnitřní (relativně malá) část trhu, přímo propojena s nějakým nákupním centrem.

Vnitřní trh

Tohle mi teda přišlo trochu moc. Prodávali drobné psy a kočky, ale... ti byli uzavření v takovýchto malých skleněných klecích, kde nic neměli, navíc vystaveni strašnému hluku a hromadě čumících lidí. Nevím.

Japonské jídlo - oden. Člověk se postaví do fronty...

... vybere si, co všechno chce (na výběr je velké množství zeleniny, hub, masa a ryb plus další bonusy, například v podobě výše zmíněného "blood cake" ;) ). Pak se to předá kuchaři, který to zalije vývarem a za chvíli vám donese ke stolu.

A teď už to jen sežrat ^^

Vnitřní trh

Nějaký vtipný prodavač zmrzliny

Trhy jsou fakt rozsáhlé. Dalo nám hodně práce se před návratem zorientovat a vrátit se zpět k autu.

Trh

Trh

Obchod s pitím

Takto vypadají obchody s pitím. Vyskytují (především, ale nejen na trzích) ve velice hojném počtu. Nabídka bývá široká, všemožné čaje, kávy a džusy (a nevím co ještě, protože to nepřečtu ;) ). Všechny nápoje, co jsem měl, chutnaly opravdu skvěle. Stejně jako u zmrzliny v Keelungu, nefunguje to tak, že by načepovali hotový nápoj z nějakého kontejneru. Každý nápoj se zvlášť čerstvě připravuje a trvá to okolo dvou minut (podle počtu lidí ve frontě – a třeba na tomto trhu, kde bylo zákazníků opravdu hodně, na výrobě nápojů pracovali podle fotky minimálně čtyři lidi) – což beru jako záruku nějaké větší kvality, když vidím, jak mi to všechno před očima namíchají.

Pearl Milk Tea podruhé a detailněji ;)

A něco podobného, nebylo to však tak sladké a nebyly v tom perly, ale značně měkčí to-co-vidíte

Stánky na trhu

Stánky na trhu

Trh

A na závěr první ochutnávka místního piva. Nemám k němu moc co říct, trochu odlišné od českého, v každém případě mi chutnalo. Čepované ho pijou prý s ledem (jako všechny ostatní nápoje nicméně), neměl jsem příležitost vyzkoušet (vlastně jsem tam ani nikde nikoho neviděl pít čepované pivo).

This entry was posted in Cestování, Taiwan. Bookmark the permalink.

4 Responses to Noční trhy v Taichungu

  1. Pingback: Hong Kong, Macao a Taiwan |

  2. This is amazing! I have the opposite problem with my toddler but he’s still breastfeeding so I often wonder if that fills him up too much. I would say that as long as he’s eating healthy foods (which he obviously is) then keep giving it to him!!

  3. jabberwocky, that’s not a bad idea to grab that shield. XD  Sun’s on a tear and she’s going to find someone to take her frustration on.Trevor, she does it well. XDMcMool, do not be surprised…they’re BFF!  Trouble for the Belles from the Commissioner? I think we’ll have to visit Gabrielle shortly.

  4. ••co2art•• Héhé••mima•• Hâte de le voir, ton film !!! Et pour répondre à ta question, je parle de tous ceux et celles qui prônent l’égalité forcenée••sasha•• oui, c’est une bonne question ! Les hormones influencent elles plus l’individu que le milieu, l’inverse, cela joue-t’il équitablement ou bien est-ce différent selon les gens ?••quatuorlindsay•• Pierre qui roule dîne… heu.. Qui dort n’amasse pas mousse… d’accord, je me tais.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>