Repost z fóra asiantitulky.cz
Autobusem přijíždíme do města Keelung (Jilong, Chilung..). Keelung je druhý největší přístav na Taiwanu, leží na severovýchodním pobřeží, cca 30 km od Taipeie. Sice jsme se chtěli podívat i na přístav, ale už nám to nedovolilo počasí. Tak jsme se spokojili s návštěvou nočních trhů, které jsou zde ostatně velice vyhlášené. To už mi začínalo být divné, jaké obrovské množství měst po Taiwanu je známé svými nočními trhy, že jestli je každé město vyhlášené nějakým jídlem atd. Ke konci pobytu jsem zjistil že to je fakt pravda, prostě snad každé město je proslulé svým konkrétním jídlem. A už jsem říkal, že jídlo je jeden z hlavních zážitků z Taiwanu? Jo, říkal, a říkám to znovu.

A už jsou opět ty typické uličky (chtěl jsem napsat úzké, ale tahle zas tak úzká není... oproti jiným, které se třeba ukážou na fotkách později) se spousty stánků s jídlem. Zase zde bylo relativně málo lidí vlivem špatnému počasí.

Toto jsou bulky z nějakého těsta, plněné několika druhy náplní (krevety, hovězí maso a... ještě nějaká rybí, myslím).

Anglické nápisy jsou na Taiwanu (mimo hlavní město) docela raritou. Zde byly (stejně jako japonské) zřejmě z důvodu, že je to přece jen vyhlášený trh a v blízkosti Taipeie.

Zmrzlina s příchutí mléka a červených fazolí. Když si člověk koupí zmrzlinu na Taiwanu, tak to nevypadá tak, že ji jen naberou z nějaké nádoby. Nějak ji "vyrobí/namíchají", což trvá několik minut. A je skvělá (a levná).
Tím tenhle den končí, vlakem jsme se vrátili do Taipeie, kde jsem se rozloučil s kamarádkou a já se vydal autobusem na tříhodinovou noční cestu do města Changhua (nedaleko západního pobřeží ve střední části Taiwanu), kde mě vyzvedla další místní kamarádka. O tom příště :)
Pingback: Hong Kong, Macao a Taiwan |